Z realizace: Schodiště

Požadavek zákazníků byl: „Máme schodiště a chceme hezké a funkční schody, co vydrží. Každé schodiště a každý schod má atypické a originální řešení.

Pokládka schodiště

Nejprve bylo potřeba promyslet řešení montáže a veškeré detailní zpracování. To, jakým způsobem se bude renovace schodiště technologicky a detailně řešit, je práce na pár hodin, kdy je potřeba každý schod zaměřit. Dále je potřeba naplánovat specifické řešení na míru a dle přání a představám zákazníka. Proto je vždy potřeba prvotní konzultace na místě, kde se sestaví zakázka ušitá na míru investora. Od A Do Z se zákazník nemusí o nic starat. Vše probíhá na klíč a při předem odsouhlaseném řešení a v neposlední řadě rozpočtu, který je garantován.

Příprava schodiště včetně podest v patrech je stejná jako příprava podkladní vrstvy u každé pokládky. Obložení musí splnit normu, protože u schodiště jde opravdu o každý milimetr. Každý schod musí být v naprosté rovině. Pokud je nové schodiště v novostavbě, postup je stejný. Vnitřní a vnější nerovnosti se musí dostat do roviny. Schodiště rovnáme pro nášlapnou vrstvu přebroušením diamantovou technikou a následnou opravou vymazáním speciální opravnou směsí. Takto připravené schodiště a podesty jsou vhodné k pokládce a obložení. Materiál může být na přání zákazníka, jelikož každý má své specifické vlastnosti vzhledem k zatížení.

Například starší schody ze dřeva a betonu (v ukázce níže):
Pro pokládku jsme použili materiál vinyl se systémem click od značky Adore Monarch SP, na který vlastníme certifikační proškolení. Schodiště je pak lepeno a detailně řešeno včetně olištování ze stejného materiálu.

Každé schodiště je originální dílo a každé děláme na míru zákazníkovi.

Zde ukázka některých z našich realizací:

Všechny články v blogu