Praxe v oboru podlahářství

Od dětství jsem měl smysl pro detail, který jsem uplatnil v modelářství. Tím jsem se naučil částečně ovládat různé techniky manuální práce s nejlepším možným výsledkem pro detail. To dělám i dnes v řemesle, které mě baví a není jen mojí prací, ale i koníčkem.

V roce 2004 jsem zahájil studium na Střední škole technické v Praze v oboru Podlahář - podlahářské práce.

Rok 2004 - 2007:
Při studiu byly technologické a teoretické části součástí studia v dílnách. Truhlářská dílna, práce se dřevem, praxe v podlahářské technice v dílnách a především v domácnostech na zakázkách pro školu. Současně jsem od druhého ročníku začal chodit do podlahářské firmy, kde jsem po škole pracoval.

Rok 2007 - 2009:
Absolvování závěrečných zkoušek a dokončení studia. Nastoupil jsem do podlahářské firmy v Praze, kde jsem pracoval 2 roky. Firma se specializovala zejména na koberce, role, čtverce, přípravu podkladu.

Rok 2009 - 2011:
Začal jsem pracovat v nové firmě v Praze, která se již specializovala na materiály PVC, koberce, laminát, přípravu podkladu. Založení živnostenského listu.

Rok 2011 - 2013:
Práce na živnostenský list ve firmě v Náchodě, která se specializovala na dřevo, laminát, koberce, PVC, vinyl a přípravu podkladu.

Rok 2013 - 2016:
OSVČ u firmy v Hradci Králové jako vedoucí podlahář. Specializace na přípravu podkladů a veškeré dostupné materiály. V té době jsem měl na starosti 2 podlaháře, se kterými jsem tvořil tým. Zakázky a realizace po celé ČR od menších zakázek v domácnostech po firemní.

Od roku 2016 po současnost:
Práce na vlastních zakázkách, spolupráce s několika firmami z podlahářství včetně stavebních firem. Ve firmách, kde jsem pracoval, bylo průměrné vzdělávání a školení. Proto jsem se rozhodl dále se vzdělávat v oboru, jako jsou neustálé novinky, zejména v materiálech. Techniky jsem se naučil ve škole a ve firmách a od podlahářů, kteří již dnes v oboru nejsou. Zkušenosti se předávají z generace na další. V oboru se pohybuji již přes 20 let a stále v praxi používám původní technologie, včetně těch nejnovějších, včetně vlastních, které předávám dále. Absolvoval jsem několik školení se závěrečnou zkouškou a vydáním certifikátu. Jsem členem Cechu parketářů ČR, účastnil jsem se společně s Hospodářskou komorou ČR mezinárodní soutěže řemesel, profesního společenství Cechů ČR. Certifikace Mistr Čechy 2023 pro parketáře a podlahové techniky EUFA P+F. V současné době vlastním mnoho certifikací a účastním se odborných školení na práci s nejnovějšími materiály včetně praxe, a především správné technologické postupy. Vzdělávám se dále, spolupracuji s Mistrovskou školou řemesel a umění D.I.E.C.

Váš podlahář a parketář

Praxe v podlahářství