Z realizace zakázky: Korková podlaha

Majitelka si přála úvodní konzultaci ohledně přírodní korkové podlahy. Materiál již znala, přeci jen po něm chodila celá rodina více jak 30 let. Proto byla jasná volba materiálu.

Korková podlaha

Technologicky, a adekvátním řešením s ohledem na rozpočet byla jasná volba revitalizace. Podkladní vrstva byla dle zkoušek vyhovující a původní korkové čtverce soudržné. Některá místa se musela opravit a doplnit, celoplošně odbrousit a zbavit nečistot. Tak bylo možné na původní korkovou nášlapnou vrstvu nalepit kontaktním lepidlem nové korkové dílce.

Každý detail byl promyšlen a detailně zpracován. Zejména u profilů kuchyně, kde byl původní korek zapuštěn pod profil, se musel na této zakázce na milimetr přesně pokládat. Ukončení jsme provedli korkovou lištou ze dřeva se zdobením. Povrchovou úpravu jsme provedli lakem od výrobce Bona ve 3 vrstvách, na který vlastníme odborné certifikace a proškolení stejně jako na materiál.

Krásná podlaha, po které když se procházíte, se odmění příjemným pocitem z každého kroku tepelnou vlastností,  extrémní životností a v neposlední řadě přídrodním designem, kde každý dílec je originální. Specializujeme se na korkové podlahy od nivelace nebo původní revitalizace.

Všechny články v blogu